Fotografuj w czerni i bieli! – czyli o świeżości spojrzenia.

Kategorie: Content Marketing,Fotografia

Zdjęcia czarno-białe odbierane są, jako zdjęcia z duszą. Dlaczego? Bo brak koloru składnia do staranniejszego przyjrzenia się fotografii. Kolor jest ważny. Wywołuje skojarzenia, wyzwala emocje, wpływa na nastrój.
 
A co się stanie, jak usuniemy kolor? Na pierwszy plan wyjdą kontrast i faktura – elementy zdominowane przez kolor na barwnych zdjęciach. Wyobraźnia skupi się na treści zdjęcia. Jeżeli kolor nie wnosi do zdjęcia czegoś naprawdę ważnego, może warto z niego zrezygnować. Usunąć „poza kadr”, jak każdy zbędny element kompozycji. Zgodnie z nieśmiertelną zasadą „im mniej, tym więcej”. Mniej rozpraszaczy uwagi, więcej treści.
 
Fotografowanie w czerni i bieli to doskonałe ćwiczenie dla kreatywności fotografa. Zmusza do dbałości o kompozycję i mocne akcenty zdjęcia. To również świetne ćwiczenie warsztatowe. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie naprawdę są Twoje zdjęcia, usuń z nich kolor. To co zostanie, to sama esencja fotografii.
 
Zachęcam do fotografowania w czerni i bieli od czasu do czasu. To odświeża spojrzenie i wyzwala kreatywność!

Wszystkich, którzy chcą widzieć więcej zapraszamy na Mazury, na weekendowe warsztaty o wyobraźni fotograficznej!

Dodał: Dorota Walczak

Antropolog kultury, badacz, ewaluator, trener, artysta fotografik. Od przeszło 10 lat realizuje różne projekty badawcze. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla działów PR i komunikacji wewnętrznej, a także indywidualne konsultacje i coachingi z różnych obszarów budowania komunikacji. Opracowuje i nadzoruje programy szkoleniowo-doradcze dla firm i klientów indywidualnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia fotograficzne oraz z obszarów psychologii obrazu i komunikacji wizualnej.

Dodaj komentarz