Jak przygotować się do biznesowej sesji fotograficznej.

Kategorie: Content Marketing,Fotografia,Personal branding,Rozwój osobisty

Czeka Cię sesja biznesowa w firmie? Jak się do niej przygotować?


Co można, a czego lepiej unikać? Poniżej kilka żelaznych zasad:

  • Nie zakładamy ubrań z połyskujących tkanin. Uwaga na jedwabne koszule i garnitury…

  • Unikamy błyszczących dodatków, połyskujących chust i szali, błyszczącej biżuterii, błyszczących krawatów. W świetle studyjnym bez porównania lepiej wyglądają matowe materiały absorbujące światło.

  • Biała koszula jest uniwersalna i niezmiennie elegancka. Dotyczy to zarówno kobiet , jak i mężczyzn. Na sesji biznesowej dobrze prezentują się odcienie szarości (garnitury, marynarki, kostiumy), biele i odcienie błękitu (bluzki, koszule), czernie i czerwienie (marynarki i żakiety damskie). Zdecydowanie mniej biznesowe są brązy, zielenie, żółcie.

  • Nie łączymy wzorów! Skrajnym przykładem niech będzie koszula w kratkę i marynarka w prążki… Swoją drogą kraciasty wzór zupełnie nie nadaje się na sesje biznesową.

  • Unikamy drobnych wzorów i pasków na tkaninach.

  • Makijaż przy sesji biznesowej jest niezbędny. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Błyszczące nosy i czoła nie wyglądają szczególnie korzystnie na zdjęciach wizerunkowych zarządu… Profesjonalny makijaż jest nie do przecenienia. Uwaga: Nic nie zastąpi dobrego wizażysty!

  • Nikt nie jest doskonale symetryczny. Zwykle jeden profil wygląda korzystniej niż drugi. Czasem warto pozostawić wybór profilu ocenie fotografa…

Dodał: Dorota Walczak

Antropolog kultury, badacz, ewaluator, trener, artysta fotografik. Od przeszło 10 lat realizuje różne projekty badawcze. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla działów PR i komunikacji wewnętrznej, a także indywidualne konsultacje i coachingi z różnych obszarów budowania komunikacji. Opracowuje i nadzoruje programy szkoleniowo-doradcze dla firm i klientów indywidualnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia fotograficzne oraz z obszarów psychologii obrazu i komunikacji wizualnej.

Dodaj komentarz