Podejdź bliżej!

Podejdź bliżej! Jeżeli nie zrobiłeś wystarczająco dobrego zdjęcia  to znaczy, że nie byłeś dość blisko. Nie ograniczaj się do zoomu w swoim obiektywie. Rusz się, obróć, zmień perspektywę, spójrz przez obiektyw z dołu, z góry, zobacz, jak zmienia się kontekst Twojego zdjęcia, kiedy jesteś bliżej.

 

Zredukuj ilość obiektów w kadrze. Nadmiar wprowadza chaos i odciąga wzrok od głównego tematu. Podejdź bliżej i wyrzuć poza kadr wszystko, co niepotrzebne, co rozprasza. Im mniej elementów w kadrze, z tym większą siłą oddziałują te, które w nim zostały. To najkrótsza droga do mocnego zdjęcia.

 

Podejdź bliżej, jeżeli chcesz pokazać bliską znajomość i związek emocjonalny z fotografowaną osobą, intymność, szacunek. Portrety wykonana z daleka są zimne i nienaturalne, pokazują dystans, obojętność, albo zwyczajnie są nijakie. Podejdź bliżej, jeżeli chcesz pokazać emocje.

 

Nie bój się eksperymentów z kompozycją!  Zredukuj treść do minimum, podejdź bliżej i pokaż formę, strukturę. Upraszczaj kompozycję. Daj dotknąć tematu fotografii. Im więcej elementów załadujesz w kadr, tym słabsze wywoła wrażenie, a zgubi się to, co chcesz pokazać.

 

Podejdź bliżej, a Twoje zdjęcia będą mocniejsze, ale także pokażą Twoje zaangażowanie. Nie podchodź bliżej jeżeli chcesz ugruntować swoją pozycję studyjno-gabinetowego fotografa. Nie zapomnij tylko o tle z białymi obłoczkami na błękitnym niebie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.